W Klukach powstała słowiańska karczma

Z dniem 20 września br. w środku małej, wiejskiej społeczności położonej w centrum Słowińskiego Parku Narodowego, obok Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach oficjalnie rozpoczęła swoją działalność Karczma u Dargoscha.

Rekonstrukcji obiektu podjęło się Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Przy pomocy środków własnych muzeum i Samorządu Województwa Pomorskiego projekt udało się zakończyć w 2009 roku. Budynek zachował swój XIX-wieczny wygląd zewnętrzny, natomiast we wnętrzu odtworzono styl i klimat słowińskiej karczmy.

Obiekt posiada 120 miejsc gastronomicznych. Serwowane są potrawy kaszubskiej i staropolskiej kuchni takie jak: świeże ryby z pobliskich jezior, pajda słowińskiego chleba ze swojskim smalcem, bigos kaszubski z wiśniami, zupa w gęsinie, żeberka pieczone w miodzie, pół kaczki w sosie wiśniowym, pieczony sandacz z babką ziemniaczaną, gulasz z jelenia, pyzy w sosie grzybowym czy drożdżówka z gorącymi malinami.

Tak jak to bywało w XIX wiecznej Karczmie dla gości, którym podróż do świata smaków kuchni słowińskiej przypadła szczególnie do gustu przygotowano 17 miejsc noclegowych z pełnym węzłem sanitarnym.