Wystawa rzeźby współczesnej w ogrodach hotelu Novotel Warszawa Airport

Rzeźby ogrodowe znanych polskich artystów można oglądać w atrium hotelu Novotel Warszawa Airport przy ul. 1 sierpnia 1. Wystawę będzie można odwiedzać od 17 czerwca do końca roku. Wstęp wolny.

Wystawa rzeźby ogrodowej w atrium hotelu Novotel Warszawa Airport została zorganizowana przez Związek Polskich Artystów Plastyków, którzy skorzystali z zaproszenia dyrekcji hotelu. Jest to pierwsza z imprez, które cyklicznie będą się tu odbywały.

Liczę, że wystawa, będzie atrakcją nie tylko dla gości hotelowych, ale również sympatyków sztuki z całej Warszawy – zachęca dyrektor hotelu Aleksander Pietyra, który od dawna współpracuje z artystami. Owocem tych działań jest porozumienie o współpracy hotelu Novotel Warszawa Airport z sekcją rzeźby Okręgu Warszawskiego ZPAP. Dzięki temu artyści zaprezentują w hotelowym atrium cykl wystaw pt.: „Rzeźby w Ogrodzie”.

Naszym celem jest promocja twórczości i osiągnięć rzeźbiarzy naszego środowiska, stworzenia nowych perspektyw rozwoju rzeźby – a szczególnie rzadko wystawianej i promowanej rzeźby w ogrodzie. Chcemy wystawiać rzeźbę w żywym otoczeniu miejskim, wśród zieleni i wśród ludzi, tam gdzie nie powinno jej zabraknąć – w budynkach użyteczności publicznej, w otoczeniu współczesnej architektury, gdzie codziennie przebywamy – mówi Majid Jammoul, Przewodniczący Sekcji Rzeźby OW ZPAP.

Do udziału w wystawie zostali zaproszeni rzeźbiarze: Antonina Wysocka Jończak, Aleksandra Ławicka-Cuper, Anna Wszyndybył, Dariusz Kowalski, Jan Kucz, Majid Jammoul, Mieczysław Kozłowski, Renata Komorniczak, Ryszard Stryjecki, Teresa Pastusiak-Kowalska, Wiktor Gajda, Andrzej Kasten, Anna Beata Wątróbska-Wdowiarska, Piotr Gawron, Janusz Pastwa, Maria Owczarczyk, Henryka Stronk, Jacek Muldner-Nieckowski.

Rzeźba: Aleksandra Ławicka-Cuper „Tors”