Jura Krakowsko-Częstochowska oczami motocyklistów

Drukiem ukazała się właśnie angielska wersja przewodnika turystycznego po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej dla motocyklistów wydanego w grudniu 2009 roku.

„Motocyklem po Polsce” (w ang. wersji „Poland by motorbike„) przedstawia kulturowe i przyrodnicze walory tego popularnego nie tylko wśród motocyklistów regionu turystycznego, m.in. pałace i dwory, miejsca pamięci, militaria, tzw. dirt zone, zamki i warownie oraz walory naturalne regionu.

Autorami przewodnika są Marek Rawecki, Jadwiga Rawecka, Małgorzata Rawecka i Jakub Nieroda. Obie wersje językowe zostały wydane przez Związek Gmin Jurajskich. Partnerami projektu są Urzędy Marszałkowskie Województwa Małopolskiego i Śląskiego oraz Śląska Organizacja Turystyczna.

Pomysł pojawił się w 2007 roku, gdy pewnego zimowego wieczoru w rodzinnym gronie wspominaliśmy wojaże motocyklowe po Europie. Z tęsknotą wracaliśmy myślą do Hiszpanii, Francji, Włoch, Niemiec – krajów przyjaznych turystom motocyklowym, bezpiecznych, przygotowanych zarówno od strony zaplecza, jak i wydawnictw przewodnikowych. Wtedy ktoś z nas rzucił: Słuchajcie, a może byśmy zrobili przewodnik dla motocyklistów po Polsce? Popatrzeliśmy na siebie i wybór był tylko jeden: Jura – wspominają autorzy przewodnika.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.moto-navigator.pl.