Nagrody Orłowicza wręczone

Polska Organizacja Turystyczna przyznała nagrody w VIII edycji Konkursu im. M. Orłowicza dla dziennikarzy promujących polską turystykę.

Bez współpracy z mediami skuteczna promocja polskiej turystyki byłaby niemożliwa. Bez tego zaangażowania w to, co robicie, do dziś wielu z Państwa widzów, czytelników i słuchaczy nie dowiedziałoby się o ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc w Polsce – powiedział Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

W kategorii programów telewizyjnych zwyciężyła TVP 2 za program „Kocham Cię Polsko”, który „promuje w sposób widowiskowy walory kulturowe i turystyczne Polski”. Wyróżnienia w tej kategorii odebrali: Michał Łukasiewicz z TVN Turbo za cykl programów „Pojechany Łikend”, Jacek Grudzień z TVP Łódź za siedmioodcinkowy cykl programów telewizyjnych z udziałem „znanych i lubianych” mieszkańców województwa łódzkiego oraz Krzysztof Paluszyński z PFS PalFilmStudio za cykl filmów „Wielkopolskie Parki Krajobrazowe” emitowanych w TVP Poznań.

W kategorii materiałów prasowych Nagrodę Orłowicza otrzymał Marek Henzer z Tygodnika „Polityka” za cykl artykułów pod wspólnym tytułem „Markowe Szlaki”, prezentujących „dziewięć tematycznych kulturowych szlaków, pozwalających odkryć mało znane i nowe walory turystyczne Polski”. Wyróżnienia trafiły do: Kazimierza Netki z gazety „Polska. Dziennik Bałtycki” za serię artykułów promujących turystykę w regionie pomorskim i warmińsko-mazurskim, Michała Książkiewicza i Jakuba Nawrockiego z Magazynu „Rowertour” za relacje z podróży rowerowych po atrakcyjnych miejscach Polski oraz do Jadwigi Błoch z „Kochaj Lubuskie” za kwartalnik „w całości poświęcony promocji regionalnych produktów turystycznych oraz różnorodnych form uprawiania turystyki”.

W kategorii audycji radiowych zwyciężyli Tomasz Biel i Monika Bartkowicz z Radia PLUS Zielona Góra za „interesującą formułę cyklu audycji radiowych Odkrywamy Lubuskie promujących atrakcje i produkty turystyczne regionu lubuskiego”. Wyróżnienia odebrali: Barbara Hobzda i Marek Piechniczek z Radia eM Katowice za 40-odcinkowy cykl poświęcony atrakcjom turystycznym Beskidów oraz Alicja Kulik z Polskiego Radia, Regionalna Rozgłośnia w Olsztynie za cykl audycji radiowych pt. „Turystyczny Express”.

W kategorii materiały internetowe wyróżnienie zdobyła Nadbużańska Lokalna Organizacja Turystyczna w Siedlcach „za portal internetowy www.nlot.pl prezentujący w sposób funkcjonalny i przejrzysty region wschodniego Mazowsza”.

Wyróżnienie specjalne Polskiej Organizacji Turystycznej trafiło do Anny Olszewskiej z magazynu branżowego „Rynek Podróży” za autorski cykl publikacji promujących produkty turystyczne nagrodzone w konkursie POT na Najlepszy Produkt Turystyczny. Specjalnie uhonorowano również Tomasza Kowalika za książkę poświęconą patronowi konkursu Mieczysławowi Orłowiczowi pt. „Życie dla turystyki, krajoznawstwa i sportu. Mieczysław Orłowicz 1881-1959”.

Kapituła VIII edycji Konkursu obradowała w składzie: Przewodniczący – Jerzy Domański – Stowarzyszenie Dziennikarzy RP, Elżbieta Wąsowicz – Zaborek – Wiceprezes POT, Tomasz Rudomino –Dyrektor POIT Holandia – ekspert ds. materiałów telewizyjnych, Walentyna Rakiel-Czarnecka – Przedstawiciel Regionów, Sława Bieńczycka – Polskie Radio, Katarzyna Draba – Rzecznik Prasowy POT, Jacek Janowski – Sekretarz Kapituły przyznała następujące nagrody i wyróżnienia w VIII edycji Konkursu im. M. Orłowicza.

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Źródło: POT