Maharadża Ekspress – pałac w pociągu po indyjsku

Najbardziej ekskluzywna i najdroższa w Indiach linia kolejowa ruszyła. Ma przyciągać zagranicznych turystów, którzy gotowi są zapłacić co najmniej 800 dolarów za noc w podróży. Maharaja’s  Express stanowi obecnie najbardziej luksusowe rozwiązanie dla wszystkich chcących podróżować koleją przez Indie.

Ekskluzywny pociąg stworzono z myślą o bogatych zagranicznych turystach zafascynowanych indyjską przyrodą, kulturą i architekturą. Kolej w iście królewskich warunkach będzie wozić turystów na trasie New Delhi-Kalkuta oraz New Delhi-Bombaj.

Maharadża Express składa się z 23 nowoczesnych wagonów zachwycających bogactwem i przepychem do jakiego przyzwyczajeni byli dawni indyjscy władcy. Na pokładzie tego luksusowego pociągu może przebywać jednocześnie 84 pasażerów zakwaterowanych w eleganckich kabinach. Turyści mają do wyboru cztery rodzaje apartamentów: Delux Cabin, Junior Suite, Suite oraz Presidential Suite, najtańszy z nich kosztuje 800 dolarów, a najdroższy 2,5 tys. dolarów za dobę. W zamian otrzymujemy przestronną, gustownie urządzoną i klimatyzowaną kabinę wyposażoną w prywatną łazienkę, wysokiej jakości sprzęt elektroniczny oraz wspaniały widok z okien.

Do dyspozycji gości oddano także dwie doskonałe restauracje Mayuar Mahal oraz Rang Mahal mieszczące po 42 osoby, dzięki czemu wszyscy goście mogą jednocześnie zasiąść do posiłku, dwa bary, stoliki do gry w karty, sklepik z pamiątkami.

Specjalistyczna konstrukcja pociągu minimalizuje mogące się pojawić podczas podróży drobne turbulencje spowodowane złym stanem indyjskich torów.

Maharadża Ekspress dołączył do floty luksusowych pociągów w indyjskiej sieci kolejowej, na którą składają się Odyseja Dekan na zachodzie stanu Maharashatra, Pałac na Kołach w Radżastanie i Złoty Rydwan w południowej Karnatace. Zaletą najnowszego z ekspresów jest jednak to, że będzie można nim podróżować przez całe Indie, a nie jak w przypadku pozostałych linii tylko w granicach jednego stanu.

Miejsca w pociągu można zarezerwować na stronie kolei www.rirtl.com

Źródło: Rirtl, Luksusowi