Horyzonty.pl zapraszają na plener fotograficzny w Islandii

Malownicze, „księżycowe” krajobrazy, wulkany, gejzery, lodowce, gorące źródła to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników pleneru fotograficznego w Islandii, organizowanego przez Warszawską Szkołę Fotografii i biuro podróży Horyzonty.pl. Na miłośników fotografii czeka 15-dniowa podróż.

Plener fotograficzny podzielony został na kilka części, podczas których uczestnicy wraz z artystami fotografami i przewodnikami zatrzymują się kolejno w wybranych miejscach tego magicznego kraju.

Wycieczka rozpocznie się 3-dniowym pobytem w okolicach jeziora Myvatn, gdzie uczestniczy zwiedzą m.in. labirynt lawowy Dimmuborgir, krater Hvefjall czy kolorowe wzgórza Namafjall. Następnie udadzą się nad kanion rzeki Jokulusa a Fjollum gdzie podziwiać będą wodospady Dettifoss, Selfoss i Hafragilsfoss. Dalej kontynuować będą swoją podróż na południe Islandii, gdzie będą mogli fotografować m. in. doliny otoczone różnobarwnymi skałami, malownicze wodospady czy śnieżnobiałe czapy największych europejskich lodowców. Kulminacyjnym punktem podróży jest spacer nad Lodowcową Laguną z pływającymi po niej błękitno – białymi górami lodowymi i wizyta w kolorowym Reykjavíku.

Zajęcia plenerowe poprzedzone będą intensywnym weekendowym kursem teorii i techniki fotografii. Pozwoli to uczestnikom wyprawy na zdobycie lub utrwalenie wiedzy z tej dziedziny sztuki. Prócz profesjonalnych przewodników w codziennych wędrówkach, towarzyszyć będą artyści fotografowie. Wykładowcy będą pracować w małych grupach, a po powrocie spotykają się z uczestnikami, aby obejrzeć zdjęcia zrobione w trakcie wycieczki i udzielić dalszych wskazówek. Plener będzie prowadzony przez dwóch nauczycieli Warszawskiej Szkoły Fotografii: Mariana Schmidta i Michała Jelińskiego.

Plener fotograficzny w malowniczej Islandii rozpocznie się 2 lipca i potrwa 15 dni. Szczegółowy plan wycieczki, mapa z dokładnym oznaczeniem trasy podróży oraz ceny znajdują się na stronie horyzonty.pl.