Hotel andel’s w Krakowie sprzedany

Warimpex sprzedał designerski Hotel andel’s w Krakowie na rzecz Deka Immobilien, grupy zajmującej się zarządzaniem i obrotem nieruchomościami. Zarządca obiektu się nie zmieni, Warimpex zgodnie z podpisaną umową będzie dzierżawił hotel przez 15 lat.

andels krakow

Od lutego 2008 r. Warimpex był jedynym właścicielem nieruchomości, a teraz wynajmie ją od nowego właściciela na okres 15 lat po stałym czynszu. W czasie negocjacji ustalono, że cena sprzedaży nie zostanie podana do publicznej wiadomości.

Przy sprzedaży Hotelu andel’s Kraków udało nam się uzyskać doskonały w obecnych warunkach rynkowych zysk, zrealizowaliśmy także zysk bilansowy, a w przyszłości, również dzięki dzierżawie, utrzymamy potencjał generowania zysków – mówi o transakcji Franz Jurkowitsch, Prezes Zarządu Warimpexu.

Z uwagi na fakt, że transakcje na rynku nieruchomości w Europie Środkowej i Wschodniej są obecnie prawdziwą rzadkością, tym bardziej cieszy nas, że także w tych czasach rynek ma do nas zaufanie – ostatecznie jest to wyraz uznania dla jakości realizowanych przez nas projektów – dodał Jurkowitsch.

Czterogwiazdkowy andel’s Kraków został otwarty w maju 2007 roku. Jego zaletami jest położenie niedaleko starówki i w bezpośredniej bliskości dworca kolejowego oraz jakością usług i nowoczesny design. W pierwszej połowie br. Warimpex otworzył dwa hotele andel’s: w Berlinie i Łodzi. Obecnie trwa budowa trzech kolejnych (w Jekaterynburgu, Katowicach i Petersburgu).

Obecnie Warimpex jest właścicielem lub współwłaścicielem 18 hoteli luksusowych i biznesowych o łącznej liczbie ponad 4.600 pokoi oraz pięciu budynków komercyjnych i biurowych głównie w Europie Środkowej i Wschodniej o łącznej powierzchni ok. 28.000 mkw.

W drugim kwartale br. Warimpex miał 78,83 mln euro skonsolidowanej straty netto wobec 2,09 mln euro zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 23,06 mln euro wobec 26,05 mln euro rok wcześniej.