Luksusowy hotel w zabytkowym wrocławskim spichlerzu

Już we wrześniu pierwszych gości przyjmie butikowy hotel The Granary zlokalizowany w XVI- wiecznym wrocławskim spichlerzu. Hotel zrzeszony będzie w sieci Small Luxury Hotels of World, której członkami są już warszawska Le Regina, gdański Dwór Oliwski i poznański Blow Up Hall.granary wrocław

The Granary – La Suite Hotel, oferował będzie 47 apartamentów od 33 do 85 mkw., w tym siedem dwupoziomowych, dwie salki spotkań (12 i 18 mkw), siłownię z zapleczem SPA (jacuzzi, sauna, masaże, zabiegi) oraz kameralną restaurację, a także własnego szofera. Wśród innych udogodnień znalazły się również bezpłatny internet szerokopasmowy i WiFi, sejfy, concierge, usługi biurowe.

The Granary położony jest na Starym Mieście przy ul. Menniczej w odrestaurowanym średniowiecznym spichlerzu z 1565r. Zniszczony podczas II wojny, a dodatkowo strawiony przez pożar w 1970 r. zabytkowy budynek przez długi czas był ruiną w środku Wrocławia. W 2005 r. kupiła go firma developerska Star Group Poland, która zdecydowała się przekształcić ten historyczny obiekt w hotel butikowy. Koszt inwestycji wyniósł ok. 10 mln euro.

Star Group należy do międzynarodowej grupy kapitałowej Star Enterprises. SG poprzez firmę Wings jest inwestorem m.in. wrocławskiego Hiltona. Dyrektorem The Granary została Karolina Kocyłowska, która wcześniej zarządzała wrocławskim Hotel System Premium i poznańskim Trawińskim. The Granary będzie czwartym hotelem 5-gwiazdkowym we Wrocławiu po Sofitelu, Radissonie i Metropolu.