otoWakacje.pl – Allegro uruchomiło kolejny serwis turystyczny

W internecie pojawił się drugi serwis turystyczny Grupy Allegro. Wyodrębniony z AlleWakacje.pl serwis otoWakacje.pl poświęcony jest wyłącznie indywidualnym ogłoszeniom turystycznym.

otowakacje-logoGrupa Allegro jest już w posiadaniu serwisu branży turystycznej – działający od czerwca 2008 roku AlleWakacje.pl. Serwis oferuje możliwość zakupu wycieczek, biletów lotniczych czy rezerwacji miejsc hotelowych. Do niedawna na jego stronach obecne były również oferty osób prywatnych wynajmujących pokoje turystom, czy firm organizujących obozy i kolonie – czyli tzw. ogłoszenia indywidualne.

Odłączenie części ogłoszeniowej z AlleWakacje.pl i utworzenie z niej odrębnego serwisu daje nam możliwość stałego rozwoju i zagwarantowania tym samym Użytkownikom i Oferentom możliwie najlepszej oferty. Oferty indywidualne obecne dotychczas w AlleWakacje.pl cieszyły się bardzo dużym powodzeniem wśród odwiedzających. Na tyle dużym, iż pomyśleliśmy, by wydzielić cześć ogłoszeniową od innych ofert serwisu: wycieczek zagranicznych, biletów lotniczych czy ofert hotelowych. Mamy nadzieję, że dzięki tej decyzji korzystanie z obu serwisów stanie się dużo prostsze – powiedział Fabian Adaszewski z Grupy Allegro.

18 czerwca konta Użytkowników, którzy nie przenieśli ich do otoWakacje.pl zostaną usunięte. W okresie przejściowym ogłoszenia będą widoczne jednocześnie w Allewakacje i otoWakacje.pl. Podobnie jak w przypadku AlleWakacje.pl, cała oferta otoWakacje.pl będzie już wkrótce dostępna na stronach największej polskiej platformy handlowej, czyli Allegro.