Inwestycje pod Grunwaldem

Muzeum Warmii i Mazur podpisało umowę z samorządem województwa na finansowanie prac remontowych i inwestycyjnych na Polach Grunwaldu. Modernizacja ma związek z przypadającą w 2010 roku 600 rocznicą bitwy pod Grunwaldem. Koszt prac szacowany jest na ponad 29 milionów złotych.

grun-p

fot. muzeum.olsztyn.pl

W ramach inwestycji zostanie wykonany szereg prac konserwatorskich na istniejących już obiektach. Konserwacji ma zostać poddana m.in. zbudowana w XIV wieku kaplica pobitewna. W istniejącym Muzeum zbudowanym przed pięćdziesięciu laty ma być wymieniona sieć wodna, kanalizacyjna i elektryczna.

Najważniejsze zmiany na Polach Grunwaldu przyniosą jednak inwestycje. Zbudujemy tam m.in. amfiteatr na 950 osób, pawilon recepcyjny o powierzchni 340 m kw., zaplecze sanitarno-gospodarcze ze stołówką na 40 osób. Turyści będą mogli się wykąpać czy ugotować posiłek. Zbudowane zostaną także pole namiotowe o powierzchni 5,9 tys. m kw. i kempingowe oraz parkingi – zapowiedział Janusz Cygański, dyrektor Muzeum.

Pieniądze niezbędne do wykonania prac pochodzić będą w znacznej części ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Warmia – Mazury na lata 2007-2013. Inwestorem zastępczym na Polach Grunwaldu zostało Warmińskie Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych (WPUI). Generalnym wykonawcą robót będzie natomiast Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane (WPB).

Źródło: wp.pl